شرکت ژن فن پیشرو طب (ژنوم فن) از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را به صورت تخصصی در زمینه ژنومیک و بیوانفورماتیک شروع کرده است. این شرکت توسط گروهی از استادان و محققان انیستیتو پاستور ایران و دانشگاه پزشکی Saarland آلمان با هدف توسعه تکنولوژی و خدمات پیشرفته جهت حمایت از محققان، دانشجویان و ارتقای خدمات درمانی راه‌اندازی شده است. به این منظور، شرکت با بهره‌گیری از استادان مجرب و راه‌اندازی زیرساخت سوپرکامپیوترهای مبتنی بر سیستم عامل لینوکس، بستری مناسب و پیشرفته در زمینه بیوانفورماتیک و آنالیز داده‌های ژنومیک فراهم کرده است.

خط مشی

شرکت ژن فن پیشرو طب (ژنوم فن) با هدف توسعه تکنولوژی و خدمات پیشرفته جهت حمایت از محققان، دانشجویان و ارتقای سلامت کشور راه‌اندازی شده است. مأموریت ژنوم فن، خدمت به جامعه انسانی از طریق عرضه بهترين خدمات و محصولات ژنومیکس و بیوتکنولوژی مورد نیاز کشور می‌باشد.

ارتقای کیفیت، خط مشی شرکت بوده و همواره تلاش می‌نماید تا با فراهم‌آوری خدمات و محصولات با برترین کیفیت در کم‌ترین زمان ممکن به این مهم دست یابد.

در سطح عملیاتی، ژنوم فن با بهره‌گیری از تکنولوژي روز دنيا در زمینه آزمایشگاهی و سِرورهای محاسباتی، ژنومیک و بیوتکنولوژی را در کشور در سطح تجاری و مقیاس صنعتی راه‌اندازی کرده است. با توجه به زیرساخت محاسباتی و تیم علمی، ظرفیت ژنوم فن با چشم‌انداز برآورده ساختن نیازهای ایران و دستیابی به بازارهای منطقه طراحی شده است.

اهداف:

ارتباط با مراکز علمي و تحقیقاتی و بهره‌گيري از متخصصین، کاهش هزينه‌ها و ارتقاي کيفيت و دقت در ارائه محصولات و رضايت متقاضیان، اهدف ماست.